Nie jesteś zalogowana! Zaloguj się by w pełni, bez ograniczeń korzystać z forum. Jeśli nie masz jeszcze konta, kliknij tutaj i przejdź do darmowej rejestracji.
Mapa strony
Strona Główna Forum
 Info   Szukaj    Album   Polecamy   Rejestracja   Profil   Wiadomości   Zaloguj 

Zobacz więcej

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: operacji, piersi, zycie

Życie po operacji piersi
Autor Wiadomość
tolcia 
Powieściopisarka

Wysłany: 2017-10-11, 14:23 Życie po operacji piersi

Czy macie w swoim otoczeniu kogokolwiek, kto stracił pierś w wyniku operacji?
Jak takiej osobie wyjaśnić, że może dalej żyć normalnie i dalej jest prawdziwą kobietą?
Bo szczerze mówiąc, to sami nie wiemy już co robić...

Pieknosc 
Gaduła ;)

Wysłany: 2017-10-13, 13:28 

Mam taką osobę w swoim otoczeniu. Na szczęście tylko jedną, ale mam.
Popatrzcie tutaj - http://www.amoena.pl/Klub-Amoena/Z-zycia-wziete
Tam są historie takich osób.A na samej stronie masz pokazane, że kobieta, która straciła pieść, w dalszym ciągu jest piękna i może żyć całkowicie normalnie.

tolcia 
Powieściopisarka

Wysłany: 2017-10-13, 14:16 

Dzięki, faktycznie, to już konkret, pokażę.
Jestem pod sporym wrażeniem fotek, które są na tej stronie - w sensie, te wszystkie kobiety wyglądają całkowicie normalnie, ładnie, jak wszystkie inne. Ty coś zamawiałaś z tego? Kupowałaś coś? Poważnie pytam. I dawałaś to w prezencie?

anna_nawoj 
Użytkowniczka

Wysłany: 2017-10-16, 10:45 

Dokładnie brak piersi to koniec świata , tylko podstawą w trudnych chwilach jest wsparcie najbliższych.
Samej też można sobie pomóc udać się na wizytę do specjalisty , a takimi są psychologowie z http://www.cpp.pl/specjalizacje/psycholodzy-i-psychoterapeuci/ . W dzisiejszych czasach nasza psychologia jest bardziej rozwinięta i z pewnością łatwiej jest pokonywać różne przeszkody.

Pieknosc 
Gaduła ;)

Wysłany: 2017-10-17, 19:27 

Dokładnie, wyglądają jak wszystkie normalne kobiety. Nic nie widać - żyjemy w czasach, w których dostępne jest wszystko. Poczytaj sobie historie na stronie Amoena, zobacz jakie oni mają produkty. Naprawdę tutaj nie ma się czego obawiać. U kobiet bardziej chodzi o psychnikę, bo pod względem wyglądu można naprawdę szybko powrócić do życia.

tolcia 
Powieściopisarka

Wysłany: 2017-10-19, 14:27 

Mowa o tym - http://www.amoena.pl/Klub-Amoena/Z-zycia-wziete ?
Czytam.
Oglądałam również bieliznę. Przynajmniej na zdjęciach wygląda to mega naturalnie. Proteza we wkładce. Jakby kobieta z normalnymi piersiami. Ale czy te modelki mają własne piersi?

Pieknosc 
Gaduła ;)

Wysłany: 2017-10-20, 17:38 

Tego nie wiem, ale uwierz mi - tego nie da się zauważyć po bieliźnie. Tak jak sama piszesz - proteza we wkładce, niczego nie widać, kobieta wygląda całkowicie naturalnie. I akurat pod tym względem nie powinna odczuwać dyskomfortu, bo o tym, że jest po operacji wiedzą tylko najbliżsi. Nikt przypadkowy nie jest w stanie tego wyłapać. Bo niby w jaki sposób? Tego nie widać.

tolcia 
Powieściopisarka

Wysłany: 2017-10-24, 14:26 

Myślę, że w miarę już mam świadomość tego, jak powinnam do tego podejść i tak właśnie zrobię. Zacznę od pokazania najbardziej pozytywnych historii osób z podobnymi problemami. Myślę, że to będzie już coś. Być może wtedy uda się przejść do tematów bardziej przyziemnych, choćby nawet zakupowych?

Pieknosc 
Gaduła ;)

Wysłany: 2017-10-31, 16:40 

Ważne, żeby znalazła sobie również jakieś koleżanki, które są w podobnej sytuacji - z tych historii ze strony Amoeny również może wyciąnąć jakieś sensowne kontakty. Najważniejsze to dalej żyć normalnie i iść do przodu. Stało się, niczego z tym nie da się zrobić, najważniejsze jest zdrowie. I warto doceniać, że choroba zakończyła się w taki sposób. A życie trwa dalej.

SylwiaNOX 
Początkująca

Wysłany: 2017-11-02, 16:05 

Taki zabieg jest na prawdę ciężki, i dla kobiety to ogromna strata. Mam w rodzinie osobę, która jest po usunięciu piersi, i niestety po operacji wpadła w sporą depresję, z którą poradziła sobie dopiero po roku. Tak jak wyżej ktoś wspomniał, warto złapać kontakt z osobami, które przeszły podobną operację. Pamiętaj, że najważniejsze jest wsparcie!

Odpowiedz do tematu