Nie jesteś zalogowana! Zaloguj się by w pełni, bez ograniczeń korzystać z forum. Jeśli nie masz jeszcze konta, kliknij tutaj i przejdź do darmowej rejestracji.
Mapa strony
Strona Główna Forum
 Info   Szukaj    Album   Polecamy   Rejestracja   Profil   Wiadomości   Zaloguj 

Zobacz więcej

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: wzdecia, zaparcia

ZAPARCIA
Autor Wiadomość
facelia 
Coś już napisała

Wysłany: 2017-10-04, 09:28 

Mojemu facetowi kupiłam wersję men, przesiaduje pół godziny w toalecie ale oczywiście nie przyzna się że coś jest nie tak i dla niego to normalne że tyle tam siedzi.

kimmka 
Coś już napisała

Wysłany: 2018-04-10, 12:58 

moze po prostu chce się wyluzować i odpoczać ?

alina00 
Początkująca

Wysłany: 2018-04-13, 11:34 

nie zdziwiłoby mnie to jakby po prostu miał zaparcia, a facet nie chce się przyznać, zagadaj go delikatnie, albo żartobliwie, czy ma problemy z wypróżnianiem, bo to już jest głębszy problem, jeśli tak, to poleciłabym preparat intesta, bo naprawdę jest skuteczny i dzięki maślanowi sodu ułatwia wypróżnianie.

ania.brzoza 
Początkująca

Wysłany: 2018-04-13, 12:12 

Zaparcia mogą być koszmarne i doprowadzić do hemoroidów. Nie można ich ignorować. Dieta bogata w błonnik, więcej ruchu i duuużo wody do picia. U mnie wiążą sie z zespołem jelita drażliwego i okresowo nie mogę sobie poradzić. Godziny w toalecie i ten okropny ból a potem własnie hemoroidy w gratisie. Trzeba na bieżąco dbać o prawidłową mikroflorę jelit. Ja przyjmuje probiotyk z błonnikiem z babki jajowatej. Po takiej kuracji mam spokój na kilka tygodni. Jak tylko czuje, że mnie dopada - powtórka.

marcelina3405 
Początkująca

Wysłany: 2018-04-17, 21:12 

Niestety mi colon C nie pomaga>Teraz stosuję laktulozę ale tez jest ciężko.

shirley 
Gaduła ;)

Wysłany: 2018-04-23, 09:56 

Długo colon c stosowałas? Może to kwestia regularności stosowania, jak piłam regularnie to czułam dużą różnicę w pracy jelit

mariola83 
Coś już napisała

Wysłany: 2018-04-26, 02:50 

na zaparcia dobre jest zdrowe odżywianie się... :->

Ekspert Movea 
Początkująca

Wysłany: 2018-04-26, 14:39 Zaparcia

Zaburzenia wypróżniania to problem wielu osób. Jeśli dotyczą dorosłych w młodym lub w średnim wieku, są najczęściej wynikiem stosowania nieodpowiedniej diety, siedzącego trybu życia, nadmiaru stresów. Aby poradzić sobie z nieprzyjemnym problemem musimy najpierw przyjrzeć się temu co jemy i jak jemy, czyli czy spożywamy posiłki o stałych porach i bez pośpiechu, a także zastanowić się czy w ciągu dnia zapewniamy sobie odpowiednio dużo ruchu. Dieta osoby borykającej się z zaburzeniami pasażu jelitowego powinna zawierać spore ilości błonnika, który znajduje się np. w produktach pełnoziarnistych, płatkach owsianych, grubych kaszach, nasionach, owocach (świeżych i suszonych) i warzywach. Przy zwiększonej ilości błonnika trzeba wypijać więcej płynów (2-3 litry dziennie) np. wody mineralnej, herbatek ziołowych (z melisy, mięty, kopru włoskiego, rumianku), soków warzywnych. Wartymi uwagi są produkty zawierające duże ilości śluzu (np. nasiona lnu, babki płesznik). Śluz w wodzie pęcznieje a otrzymane a zawierające go roztwory zyskują dużą lepkość. Wpływa to korzystnie na przesuwanie się zalegających w jelitach mas kałowych. W celach profilaktycznych warto codziennie, najlepiej między posiłkami, spożywać 2 łyżeczki zawieszonych w wodzie, sproszkowanych i odtłuszczonych nasion lnu. Problemy z wypróżnianiem zmniejszy również spożywanie mlecznych produktów fermentowanych np. jogurtów naturalnych, kefirów, maślanki, mleka acidofilnego. Zwróćmy również uwagę na dobroczynne walory soku z kapusty czy ogórków kiszonych. Gdy problem z wypróżnieniem staje się trudny do zniesienia warto sięgnąć po preparaty zawierające roślinne antrazwiązki, które wspomagają pracę przewodu pokarmowego. Korzystne jest wzbogacenie takich suplementów w wyciągi z ziół łagodzących nieprzyjemne wzdęcia (rumianku, mięty, kopru włoskiego). Preparaty zawierające antrazwiązki są skuteczne, jednak mogą być użyte tylko od czasu do czasu, stąd profilaktyka kłopotów z wypróżnianiem powinna opierać się na odpowiedniej diecie i zmianie trybu życia. Inne przydatne informacje dotyczące zaburzeń perystaltyki można znaleźć na blogu http://www.movea.pl/blog, na który zapraszam.

Odpowiedz do tematu