Nie jesteś zalogowana! Zaloguj się by w pełni, bez ograniczeń korzystać z forum. Jeśli nie masz jeszcze konta, kliknij tutaj i przejdź do darmowej rejestracji.
Mapa strony
Strona Główna Forum
 Info   Szukaj    Album   Polecamy   Rejestracja   Profil   Wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: antykoncepcyjne, tabletki

Tabletki antykoncepcyjne.
Autor Wiadomość
neverland 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2010-12-22, 07:08 

aagnieszkaa1 napisał/a:
Kilka fragmentów opinii lekarza gin o tabletkach...

Jestem lekarzem ginekologiem z 25-letnim stażem i chciałabym się podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami, wypływającymi bądź co bądź z niemałego doświadczenia.

Najczęściej stosowanym środkiem antykoncepcyjnym jest tabletka hormonalna. Jest to środek, który nie doprowadza do poczęcia (przypomnę: przez termin "poczęcie" rozumiemy połączenie komórki jajowej z plemnikiem), co nie znaczy, że możemy go uznać za "metodę" bezpieczną i nie wywołującą powikłań.

Najnowsze badania wskazują, że ryzyko rozwoju raka szyjki macicy u kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne jest wyższe aż o 50%. Ze swojego 25 - letniego doświadczenia i z rozmów z kolegami ginekologami wiem, że stany zapalne szyjki macicy u tych kobiet są nieuniknione, pojawiają się wcześniej, czy później i jest to tylko kwestia czasu. Stosowanie pigułki hormonalnej zwiększa także ryzyko zachorowania na raka piersi. Istnieją już dzisiaj badania naukowe, które wykazują, że jeśli kobieta rozpoczęła przyjmowanie tabletki antykoncepcyjnej przed 20 rokiem życia i - co ważniejsze - przed pierwszą donoszoną ciążą, proces przyjmowania jej trwał przez dłuższy czas (kilka lat), to ryzyko zachorowania na nowotwór piersi może się powiększyć 2 - 3,5-krotnie. Podobnie jest z rakiem wątroby, tylko tutaj ryzyko zachorowania jest większe o 4-4,5 raza.

Aby nie zanudzać Was czystymi wynikami badań, opowiem jak weszły na rynek tabletki antykoncepcyjne Lowestonic S. Jest rzeczą wiadomą, że firma farmaceutyczna, wprowadzając na rynek nowy lek, ma obowiązek umieścić na ulotce do niego dołączonej informację o przeciwwskazaniach i skutkach ubocznych jego stosowania. Tym razem informacja dla pacjenta była bardzo okrojoną wersją ulotki dla lekarza. A zatem wśród przeciwwskazań wymieniono "tylko": zakrzepowe zapalenie żył, zespoły zakrzepowe - zatorowe, choroba wieńcowa (zawał serca), zaburzenia krążenia mózgowego, podejrzenie lub choroba nowotworowa narządu rodnego lub innego nowotworu hormonalne - zależnego, łagodny lub złośliwy nowotwór wątroby. Uwierzcie, że "moja" lista przeciwwskazań była o wiele dłuższa. Uwierzcie, że jeżeli chcemy niszczyć płodność, która jest zdrowiem, niszczymy zdrowie w szerszym tego słowa znaczeniu.

Ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy jest większe - OK, ale czemu nie wyszukasz informacji o tym, że po 3-4 latach regularnego stosowania tabletek antykoncepcyjnych maleje aż o 60-70% ryzyko wystąpienia raka jajnika i o ok. 40-50% raka endometrium??

Niestety, nie ma środka, który by miał same zalety.

jasienka1980 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2010-12-23, 12:01 

No niestety takie jest życie nie wszystko jest białe lub czarne, ale wszystko ma swoje dobre i złe strony. Wybór należy do nas. Ważne jest jednak by biorąc pigułki robić to w odpowiedzialny sposób czyli pilnować wizyt u lekarza i badań. A jesli lekarz olewa badania, to albo go zmienić albo molestować go o skierowanie.

pinka79 
Coś już napisała

Wysłany: 2010-12-27, 13:46 tableteczki

tabletka to tabletka, ale pytanie co wolimy łykac tableteczki czy płodzic niechciane dzieci. Ja nie toleruje prezerwatywy - mam uczulenie na lateks, pozostaje tabletka. Po odpowiednich badaniach mam dobrane sylvie które nie powoduja u mnie żadnych skutków ubocznych, organizm przyjał je bardzo dobrze, nie tyje i ciesze sie seksem i chyba o to w tym wszystkich chodzi.

neverland 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2011-01-03, 10:25 

Jak sobie pomyślę o gumach to aż mnie ciarki przechodzą. Nie cierpię tego ich specyficznego zapachu - później wszystko "pachnie" nieprzyjemnie. I chyba tylko to mnie najbardziej odrzuca. Najlepsze i niezawodne są wyłącznie piguły i ja tego się trzymam :D

Anna07 
Użytkowniczka

Wysłany: 2011-02-07, 11:27 

zgadzam się, że prezerwatywy sa mało komfortowym rozwiązaniem. dlatego od wielu lat biore tabletki. Urodziłam w międzyczasie dziecko i wróciłam do tej antykoncepcji, bo jest najwygodniejsza. Trzeba spokojnie podchodzić do wszystkich informacji i wybrac dla siebie to, co najlepsze.

leelo 
Beauty Forum TEAM
japan otaku

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2011-03-29, 21:51 

no i najpierw badania, żeby dobrze tabsy dobrać. właśnie niedawno koleżanka powiedziała, że pierwsze lekarz jej dał takie, po których miała problem z nadmiernym owłosieniem.

ja chyba będę brać ;-)

xuxus 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2011-05-02, 07:38 

same wiecie jak to jest jeden lekarz będzie mówił że ryzyko maleje a drugi że rośnie to tak jak u mnie z asamaxem -jedne że o 77% mniejsze ryzyko zachorowania na raka a drugi że nie do końca to potwierdzone i tak...

aagnieszkaa1 
Beauty Forum TEAM

Wysłany: 2011-05-27, 14:08 

Poszłam ostatnio do ginekologa po tabletki anty z powodu bolesnych miesiączek. Jak wiecie jestem przeciwna tabletkom anty... ale muszę je teraz brać bo boję się, że będę miała bolesną miesiączkę na moim ślubie.... a u mnie one są masakryczne. Poza tym nie mam stałych cykli więc do końca nie mogę sobie obliczyć czy ona mi wtedy wypadnie czy też nie...

No i dostałam tabletki o nazwie: MIDIANA.....

Wcześniej nie znałam tej nazwy, no ale kupiłam je we wskazanej przez lekarza aptece (Mówił, że tam są najtańsze itp.) No więc kupiłam je...... Wróciłam do domu i zaczęłam szukać na necie jakichkolwiek info o tych tabsach. I co się okazało?
Z tego co doczytałam na forach to te tabletki są wycofane ze sprzedaży kilka miesięcy. I ja nie wiem co robić... W każdej chwili mogę dostać okres i co mam je jeść czy jak? Mam już 2 opakowania kupione!!! Nie wiem czy nie zostało mi wciśnięte jakieś świństwo!
Brała któraś z Was takie tabletki? Pomóżcie mi

Agusia77 
Beauty Forum TEAM
www.photoblog.pl/aagusia77

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2011-05-27, 14:46 

Jeśli masz paragon to postaraj się oddać te tabletki i idź po jakieś inne. Czasami w aptekach przyjmują lek z powrotem, powiedz że chciałaś brać hormony, ale jednak się boisz, i chcesz oddać.

Ja biorę tabletki, ale zastanawiam się czy nie przestać. Czy któraś z Was odstawiała tabletki i źle się później czuła?

aagnieszkaa1 
Beauty Forum TEAM

Wysłany: 2011-05-27, 15:17 

Prawdopodobnie nie mam paragonu...

Ja odstawiałam tabletki i było git...

Agusia77 
Beauty Forum TEAM

Wysłany: 2011-05-27, 17:25 

Poszukaj, może masz. A jak nie masz to i tak idź zapytać, na lekach czesko są nalepki z apteki.

KaroSola 
Początkująca

Wysłany: 2011-05-30, 22:00 

Znacie przypadki, w których tabletki antykoncepcyjne spowodowały trwała i nieuleczalną bezpłodność? Ostatnio trochę się o tym mówi ale jak zwykle zdania są podzielone.

Agusia77 
Beauty Forum TEAM

Wysłany: 2011-05-30, 23:47 

Tabletki antykoncepcyjne niektórym pomagają zajść w ciąże, to jest pewne.
Kiedyś był też taki mit że powodują bezpłodność, gdyby rzeczywiście tak było nie byłoby nas tyle na forum:)

ewelynka69 
Beauty Forum TEAM

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2011-06-06, 10:48 

agnieszkaa1, możesz zwrócić tabletki, bo tak jak Agusia pisze, może masz naklejkę z adresem apteki na opakowaniu.
Kurczę, to wygląda jak przekręt, ja sama była takiego ofiarą, lekarz ginekolog, gdy wypisywał mi tabletki, wyznaczał aptekę, w której mam zrealizować receptę, twierdził, że to dlatego, bo nie ma dziś przy sobie pieczątki, więc jak ją ze sobą przywiezie to pójdzie i podbije farmaceutce te recepty, które wypisał. Na początku się zgadzałam, później zwęszyłam, ze śmierdzi to na kilometr umową między lekarzem a apteką o prowizję od realizacji recepty i zmieniłam lekarza. Nie wolno im robić takich rzeczy.

Jeśli da Ci lekarz szansę wyboru tabletek, a próby wątrobowe masz w porządku, to możesz spróbować Cilest. Moje dotychczas bolesne miesiączki, przez które czasem byłam bliska omdlenia, ustąpiły. Teraz mam jedynie lekkie bóle sygnalizujące, że organizm się oczyszcza. Tylko jajnik mnie boli, ale to już inna bajka, związana z inną chorobą. Także możesz zapytać o Cilest. Kosztuje około 40 zł za 3 blistry.

Agusia77 
Beauty Forum TEAM

Wysłany: 2011-06-06, 15:52 

Mi kiedyś lekarka kazała kupić w jednej aptece bo mówiła że tam najtaniej, później gadałam z siostrą, ona bierze inne tabletki i też lekarz kazał jej kupić z tej samej aptece, też mówił że najtaniej. Później się okazało że to najdroższa apteka i wszędzie lei są tańsze :/

Odpowiedz do tematu