Nie jesteś zalogowana! Zaloguj się by w pełni, bez ograniczeń korzystać z forum. Jeśli nie masz jeszcze konta, kliknij tutaj i przejdź do darmowej rejestracji.
Mapa strony
Strona Główna Forum
 Info   Szukaj    Album   Polecamy   Rejestracja   Profil   Wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: brzucha, operacja, plastyczna

OPERACJA PLASTYCZNA BRZUCHA
Autor Wiadomość
arabeska 
Użytkowniczka

Wysłany: 2008-05-20, 14:23 OPERACJA PLASTYCZNA BRZUCHA

Plastyka powłok brzusznych (Abdominoplasty)

Image CEL ZABIEGU - Chirurgiczne usunięcie nieestetycznego fałdu skórnego w obrębie podbrzusza razem z często współistniejącymi rozstępami skórnymi w tej okolicy. Poprzez odpowiednie napięcie powłok brzusznych, wzmocnienie przedniej ściany brzucha i wykonanie plastyki blaszek przednich mięśni prostych.
Zabiegi tego typu wykonuje się w przypadku poporodowej wiotkości i obwisłości powłok brzusznych /często połączonej z rozstępami skórnymi /a także u osób które w krótkim czasie znacznie straciły na wadze, a skóra z powodu martwej elastyczności nie obkurczyła się dostatecznie.

KWALIFIKACJA DO ZABIEGU

Kwalifikują się osoby ogólnie zdrowe ,często potwierdzeniem mają być badania laboratoryjne i badania kliniczne. Przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby układu krążenia, nerek ,nadciśnienie tętnicze, choroby metaboliczne /cukrzyca /,czy choroby układowe tkanki łącznej. Nie należy operować osób z dużą nadwagą /ryzyko powikłań jest niewspółmierne do efektów/.

PRZECIWWSKAZANIA
Przeciwwskazaniem do zabiegu może być wyraźna i postępująca nadwagą i otyłość. Nie powinny planować zabiegu kobiety noszące się z zamiarem kolejnej ciąży. Bezpośrednimi przeciwwskazaniami jest duszność, zaburzenia krzepnięcia krwi, cukrzyca, niestabilne ciśnienie, nadczynność tarczycy oraz infekcje ropne skóry.

TECHNIKA OPERACYJNA

Zabieg wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym dotchawicznym. Cięcie prowadzone jest poprzecznie na granicy owłosienia łonowego w obu kierunkach do kolców biodrowych. Płaty skórno-tłuszczowe odpreparowuje się od powięzi aż do łuków żebrowych odkrawając po drodze pępęk. Na tym etapie wzmacnia się przednią ścianę brzucha wykonując plastykę blaszek przednich pochewek prostych. Skórę naciąga się, a jej nadmiar odcina. Pępek wszywa się w nowe miejsce napiętej skóry.Założenie szwów warstwowych oraz drenażu rany kończy zabieg. Czasami konieczne jest dodatkowe odessanie tkanki tłuszczowej, głównie w okolic biodrowych, likwidując nieestetyczne zniekształcenia-tzw.psie uszy.

Czas zabiegu: ok. 2-3 godziny.
Ostateczny efekt: po ok. 2-3 miesiącach.

POSTĘPOWANIE POOPERACYJNE

Zaraz po zabiegu zakładany jest specjalny, odpowiednio dobrany kombinezon podtrzymujący skórę w nowym położeniu , przeciwdziałający obrzękom i krwiakom.
Pacjent pozostaje w Klinice przez 2-4 dni.Po 2 dniach kontroluje się rany i zmienia opatrunki. Szwy usuwa się etapowo po 7-14 dniach. Przez kolejne 14 dni pacjent przyjmuje preparaty przeciw krzepliwe np. Acard -zapobiegające we wczesnym okresie pooperacyjnym powikłaniom zakrzepowo-zatorowym. Kombinezon nosi sie przez 4 tygodnie non stop,a przez następny miesiąc -tylko w dzień. Konieczne jest stosowanie zbilansowanej diety bogatobiałkowej.

MOŻLIWE POWIKŁANIA

To krwawienie pooperacyjne /założone dreny pozwalają kontrolować ilość utraconej krwi i w porę interweniować /krwiaki, infekcja rany pooperacyjnej, przejściowa niedoczulica operowanych okolic, długotrwałe /trwające czasami wiele tygodni/ wycieki treści surowicznej z rany operacyjnej, powikłania zakrzepowo-zatorowe na szczęście bardzo rzadko występujące, odpowiednia profilaktyka znacznie redukuje ryzyko ich wystąpienia.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LIPOSUKCJA-ODSYSANIE TŁUSZCZU

Liposukcja jest zabiegiem, który umożliwia kształtowanie sylwetki ciała poprzez usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej z takich partii ciała jak między innymi: brzuch, uda, plecy i pośladki.

Każdy z nas marzy o idealnej sylwetce. Coraz więcej osób, chcących pozbyć się zbędnych wałeczków tłuszczu, zgłasza się do chirurgów po pomoc. Zabieg liposukcji jest coraz bardziej modny i powszechny. Dla wielu osób jest szansą na spełnienie marzeń o idealnie wyrzeźbionej sylwetce.

Niezbędne badania przed zabiegiem

Przed przystąpieniem do zabiegu wskazana jest wizyta lekarska, na której lekarz szczegółowo zapozna pacjenta z procedurą i leczeniem.
Dodatkowo pacjent powinien wykonać badania laboratoryjne morfologii, grupy krwi, czas krwawienia i krzepnięcia oraz wykonać rtg płuc i EKG.

Przeciwwskazania
Nie ma wyraźnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Przeszkodą mogą być zaburzenia rytmu i wady serca, żylaki i stany zapalne kończyn dolnych, niestabilne ciśnienie, duszność, zmiany ropne operowanej okolicy skóry, cukrzyca.

Możliwe powikłania

W wyjątkowych wypadkach zabieg może spowodować uszkodzenie nerwów, stany zapalne lub nierówne rozmieszczenie pozostałej tkanki pod skórą. Najgroźniejszym powikłaniem jest zator tętnicy płucnej i zator tłuszczowy. Powikłaniom zwykle można zapobiec stosując odpowiednie leki czy zabiegi, dlatego ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza i stała z nim współpraca.

Zabieg i rekonwalescencja

O rodzaju znieczulenia decyduje lekarz przeprowadzający zabieg (jest ono uzależnione od rozległości i umiejscowienia nagromadzonej tkanki tłuszczowej). Pobyt w klinice trwa zwykle nie dłużej niż 2 doby. Pełna rekonwalescencja to około 2 miesiące.

http://liposukcja.net/rodzajeliposukcji.php

ystin 
Coś już napisała
ystin

Wysłany: 2009-11-18, 11:28 

czy jestktos na forum,kto przeszedł plastykę brzucha i liposukcję- chciałabym opinię, bo noszę sie z zamiarem wykonania...

agnesB 
Coś już napisała

Wysłany: 2010-07-29, 19:52 

Ja mialam taki zabieg bo nie mogłam dłużej patrzyć na mój brzuch -nie dość że obwisły,ponieważ schudłam 12 kilogramów to jeszcze brzydka blizna po cięciu cesarskim... Ohyda, to był mój wielki kompleks. Nawet przed mężem nie chciałam się rozebrac...Nigdy nie sądziłam, że zdecyduje się na taki zabieg wiec tak nie do końca wiedziałam co, gdzie i jak. Wczesniej więc duzo o tym czytałam, ostatecznie stwierdziłam, że na pewno tego chce. Jestem już po operacji 2 miesiące i mój brzuch wygląda wspaniale, chociaż doktor mówi że będzie jeszcze lepiej. Obecnie nie widzę już tej cholernej blizny i zwisu fartucha skóry. W klinice byłam po operacji 2 dni, to była Sfera-wspaniały personel. Opłacało się trochę cierpieć bo czuje się jak nowonarodzona. Nie sądzę, zebym osiagnęła taki efekt jakimikolwiek cwiczeniami.

Angel 
Miłośniczka forum

Wysłany: 2009-11-18, 14:45 

zadne operacje,odsysania !!! a cwiczenia i zdrowa dieta !!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:

[ Dodano: 2009-11-18, 15:07 ]
ale chyba skro po jakis odsysaniach czy liposukcjach nie jest po 1 zabiega taka przez caly czas! chyba trzeba to powtarzac..nie wiem ja sie nie orientuje w tych tematach bo preferuje nieinwazyjne zabiegi upiekszania swojego ciala :mrgreen:

Paulinaa 
Powieściopisarka

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-11-18, 14:50 

Angel napisał/a:
zadne operacje,odsysania !!! a cwiczenia i zdrowa dieta !!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:

nie bylabym taka pewna
czasami po ciazy czy szybkiej utracie wielu kilogramow ani dieta, ani cwiczenia nie pomoga, zwlaszcza kiedy skora nie jest juz skora nastoletnia.

Paulinaa 
Powieściopisarka

Wysłany: 2009-11-18, 17:09 

Angel napisał/a:
chyba trzeba to powtarzac..

w wiekszosci wystarcza jeden zabieg [najczesciej wtedy kiedy chodzi o brzuszek po ciazy czy pozbycie sie nadmiaru tkanki tluszczowej], ale sa przypadki - najczesciej osoby ktore nie sa jeszcze do konca rozwiniete badz mlode kobiety, ktore maja sklonnosci do szybkiego tycia gdzie zabiegi trzeba powtarzac, takze to nie musi byc regula.

a tak nawiasem mowiac - nie wiem czy czasem nie jutro ten temat nie bedzie tematem w rozmowach w toku na tvn

ystin 
Coś już napisała
ystin

Wysłany: 2009-11-18, 17:19 

rozmowy w toku?dzięki serdeczne, będę czatować!!!

dokłanie tak jest- w pewnym wieku i po przejściach ( w ciążach- dwu- przytyłam do 120 kg- makabra!!! sporo z tego udało mi się zrzucić, choc jeszcze nie wszystko) choc bardzo bym chciała stosować tylko pielęgnację naturalna, to niestety nie wystarczy- skóra poprostu wisi na "memłonie"- dla wyobrazenia: żeby zobaczyc swoje włosy łonowe muszę ręka podnieść skórę z brzucha- jeśli ktos zna na to krem- prosze bardzo, chetnie zastosuję, bo operacja to ani tani, ani bezpieczny wybór- no ale co robić???

Paulinaa 
Powieściopisarka

Wysłany: 2009-11-18, 17:37 

nie wiem dlaczego wierzymy tak strasznie w to, ze wystarczy sie posmarowac i wszystko co nam sie nie podoba zamieni sie w istne cudo :-)

prawidlowa pielegnacja powinna zaczac sie juz podczas ciazy. zaczynamy od przygotowania skory do rozciagniecia i w efekcie tego ewentualnego pojawienia sie rozstepow - dzieki temu po ciazy skora latwiej i szybciej bedzie dochodzic do siebie. po ciazy wmasowywujemy kosmetyk w skore zamiast posmarowac sie kremem i narazie ;] uzywamy myjacych peelingow, serum wyszczuplajacych ewentualnie poza tym przydalaby sie krotka seria zabiegow odnowy biologicznej. mam tu na mysli np naturalne algi w postaci maski peel off badz masazy na ujedrniajacych olejkach jesli mamy zamiar wlaczyc do tego cwiczenia fizyczne, ktore tez zdalyby egzamin, chociaz nie zawsze bo jak juz pisalam nie wszystkie mamy skore ktora jest naturalnie elastyczna. tak samo jak nie wszystkie mamy po 20 lat.

nie wiem jaka mialas wage przed ciaza ale w Twoim przypadku szybkie chudniecie rowniez moglo miec wplyw na skore brzucha. zwykla dieta ktora nie zostala polaczona z pielegnacja i ruchem tez zostawia slady na naszym ciele ;] z tego co sie orientuje natura nie proponuje nam zadnego zabiegu ktory moglby zlikwidowac nadmiar skory. jedyne co przychodzi mi do glowy to zabiegi modelujace, ktore wykonuje sie i na brzuch i na piersi najczesciej, ale efekt bylby widoczny nie po 1 zabiegu a po serii zabiegow czyli po 12 zabiegach. koszt jednego to wydatek ok. 100-130zl

ystin 
Coś już napisała
ystin

Wysłany: 2009-11-18, 17:50 

nie chudłam szybko- 1kg na tydzień.Diata niskowęglowodanowa. Nigdy nie byłam szczupła, raczej dobrze zbudowana, sportowy typ. Wciążach dopadła mnie cukrzyca...teraz minęła, ale swoje zrobiła

Paulinaa 
Powieściopisarka

Wysłany: 2009-11-18, 17:55 

nabyta cukrzyca mogla nie tylko miec na te zmiany wplyw ale tez duzo utrudniac jesli chodzi o "naprawe" po ciazy jednej i drugiej.

annisia 
Coś już napisała

Wysłany: 2009-12-01, 18:53 

a ja myślę że utrzymanie efektu operacji to już zależy od nas samych , to wtedy jakieś ćwiczenia itp, ale tak naprawdę to lekarz może podpowiedzieć na ten temat , bo czasem faktycznie wyłącznie zabieg plastyki brzucha pomoże bo chodzi tylko o nadmiar skóry,, a w niektórych przypadkach możliwe jest wykorzystanie metod nieinwazyjnych . np można t ultradźwiękami „zbić brzuszek”, czyli go zmniejszyć :).

halszka 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2009-12-01, 20:06 

Tak, teraz jest taki „body conturing” gdzie bez skalpela można wyszczuplić brzuszek, ale jak ktoś ma tego bardzo dużo to chyba liposukcja będzie najskuteczniejsza :)

annisia 
Coś już napisała

Wysłany: 2009-12-18, 11:22 

A tu to chyba już lekarz konkretnie doradzi bo metod jest wiele ,a wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, co można zastosować.

Idacor 
Użytkowniczka

Wysłany: 2009-12-28, 22:36 

koleżanka miała plastykę brzucha w warszawie ale nie wiem w jakiej klinice zapłaciła 12.000 wycięto jej spory kawał, który pozostał po ciąży (30kg) było to 2 lata temu i jak do tej pory jest zadowolona - żadnej blizny nie widać do póki nie pokaże w którym miejscu to było zszywane. Jeśli kogoś stać to dlaczego ma nie skorzystać?

annisia 
Coś już napisała

Wysłany: 2010-02-05, 19:54 

Ano właśnie jak zabieg jest zrobiony w dobrej klinice przez specjalistę to i efekt murowany , a taki dział bez skalpela „body conturing” znalazłam na stronie kliniki dr. Sankowskiego.

Odpowiedz do tematu