Nie jesteś zalogowana! Zaloguj się by w pełni, bez ograniczeń korzystać z forum. Jeśli nie masz jeszcze konta, kliknij tutaj i przejdź do darmowej rejestracji.
Mapa strony
Strona Główna Forum
 Info   Szukaj    Album   Polecamy   Rejestracja   Profil   Wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: komsetologia, studia

Studiowanie kosmetologii - warto czy nie?
Autor Wiadomość
WSZKiPZ 
Coś już napisała

Wysłany: 2011-07-21, 10:07 Studiowanie kosmetologii - warto czy nie?

Dziewczyny, chcemy poznać Waszą opinię - co myślicie o studiowaniu kosmetologii, czy chciałybyście podjąć takie studia? A może któreś z Was już studiują/studiowały i chciałyby podzielić się z resztą swoimi doświadczeniami? :)

My ze swojej strony dodamy, że kosmetyczka to obecnie bardzo przyszłościowy zawód (coraz więcej ludzi zaczyna widzieć potrzebę dbania o siebie i z roku na rok wydaje się na to coraz więcej pieniędzy). A jeśli ktoś chce się przekonać na własne oczy, jak wygląda studiowanie w WSZKiPZ w Warszawie, to zapraszamy na dni otwarte w dniach 27 sierpnia, 10 i 24 września. :)

pati 
pati

Pomogła: 26 razy
Wysłany: 2011-07-21, 10:19 

Oczywiście, że warto... Ja niestety przegapiłam swoją szansę i wybrałam co innego...

Anula 
Beauty Forum TEAM

Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2011-07-21, 11:44 

Pati, nigdy nie jest za późno aby rozpocząć studia o tym kierunku.

pati 
pati

Pomogła: 26 razy
Wysłany: 2011-07-21, 12:40 

Dla mnie już jest, nie można stu srok za ogon ciągnąć :P

orvelka 
Użytkowniczka
fanka Orwella :)

Wysłany: 2011-07-21, 13:27 

Z tego co ja zauważyłam Kosmetologia cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród absolwentek szkół średnich. Tylko obawiam się czy nie jesteśmy już przypadkiem pewnego przesytu na rynku tak jak to jest z humanistami obecnie - masa ludzi po kierunkach humanistycznych a zapotrzebowanie na takich 10krotnie mniejsze bo jest taki przesyt :-> Sama mam w tej chwili dwie koleżanki po kosmetologii, które mają trudności ze znalezieniem pracy. No, ale b. wiele od miasta tu zależy - im większe tym lepiej oczywiście.

Anula 
Beauty Forum TEAM

Wysłany: 2011-07-21, 15:18 

Sama jestem po kosmetologii, mam zamiar szukać pracy w tym zawodzie. Zobaczymy jak to będzie..

Molik2008 
Coś już napisała

Wysłany: 2011-07-25, 15:22 

Jeżeli Cię to interesuje,to uważam ze powinnaś studiować,w końcu czemu nie. Potem o pracę w zawodzie nie jest trudno,ale osobiście nie studiowałam tego,więc nie wypowiem się za wszystkich. Zapewne opinie będą podzielone.

WSZKiPZ 
Coś już napisała

Wysłany: 2011-07-28, 11:25 

@Anulo, zgadzamy się całkowicie ze zdaniem Molik2008, w dzisiejszych czasach zabiegi w gabinetach kosmetologicznych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Coraz więcej osób decyduje się na pomoc fachowca w kwestii dbania o swoją cerę. Na brak pracy z pewnością nie będziesz narzekać. Zawsze zresztą możesz pomyśleć o otwarciu własnego gabinetu. Kosmetologia jest to jeden z kierunków po którym nie ma się co martwić o pracę, więc nic tylko studiować. Tym bardziej, że uczelni które świetnie przygotowują do tego zawodu w Polsce nie brakuje. Jest nią np. Wyższa Szkoła Kosmetologii i Pielęgnacji Zdrowia. Która 10 i 24 września organizuje dni otwarte, warto zajrzeć i zobaczyć w jakich warunkach odbywają się zajęcia.

apc-Cosmetics 
Użytkowniczka

Wysłany: 2011-07-28, 13:43 

To racja,uczelni nie brakuje,ale warto wybrać tą naprawde dobrą,która zapewnia także niezbędne praktyki. Salonów kosmetycznych jak i klientów przybywa,więc moim zdaniem to bardzo przyszłościowy zawód.

WSZKiPZ 
Coś już napisała

Wysłany: 2011-07-28, 16:06 

Owszem, jest przyszłościowy, ale wśród wielu kierunków i szkół trzeba wybrać ten, który zapewni nam przyszłość. Dobrze jest pomyśleć przyszłościowo, wziąć pod uwagę zapotrzebowanie potencjalnych przyszłych klientek i tendencje pojawiające się w kosmetologii, która obecnie cieszy się większą popularnością niż kosmetyka. Praktyki są oczywiście bardzo ważne, ale większość renomowanych kierunków je zapewnia. Nasza uczelnia chcąc zapewnić studentom zdobycie jak najlepszego doświadczenia zawodowego współpracuje z wieloma gabinetami kosmetycznymi, firmami produkującymi surowce kosmetyczne m. in.: Cognis, ISP, National Starch oraz produkty kosmetyczne (m. in.: Avon Cosmetics Polska, Johnson & Johnson Bionantech, Dermika, Henkel Polska, Jadwiga, La Femme Cosmetics, Norel, Pollena Aroma, Sabell, Slandi, Supernowa).

KolagenColway 
Gaduła ;)
www.KolagenColway.com

Wysłany: 2011-07-28, 18:08 

Powiem szczerze, że kierunek jeśli chodzi o studia jest dla mnie co najmniej dziwny, jednak nie o tym chciałam pisać. Otóż jestem w szoku, jaki wynik z matury trzeba mieć, żeby się na takie studia dostać. Jest to okolo 70-75% z matury! Zdecydowanie kosmetologia ma wzięcie.

Anula 
Beauty Forum TEAM

Wysłany: 2011-07-28, 22:26 

Wciąż istnieje przekonanie, że kosmetyczka/kosmetolog jest od malowania paznokci :]

Joan 
Beauty Forum TEAM

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2011-07-29, 09:32 

Może takie jest przez to, że np do szkoły policealnej nie trzeba było mieć matury (teraz nie wiem czy trzeba) i dlatego każdy myśli, że takie osoby sa po zawodówce albo nawet gorzej - po podstawówce.

Na kosmetologię trzeba mieć maturę, (liczą się wyniki? wie ktoś?) więc w tym przypadku jest lepiej.

ewelynka69 
Beauty Forum TEAM

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2011-07-29, 22:16 

Do szkoły policealnej matury nie trzeba mieć, jedynie świadectwo ukończenia szkoły.

Anula 
Beauty Forum TEAM

Wysłany: 2011-07-30, 19:53 

Na państwowej uczelni jak najbardziej liczą się wyniki.

Odpowiedz do tematu