Nie jesteś zalogowana! Zaloguj się by w pełni, bez ograniczeń korzystać z forum. Jeśli nie masz jeszcze konta, kliknij tutaj i przejdź do darmowej rejestracji.
Mapa strony
Strona Główna Forum
 Info   Szukaj    Album   Polecamy   Rejestracja   Profil   Wiadomości   Zaloguj 

Zobacz więcej

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: bezposrednio, jak, obrazki, postow, wklejac

Jak wklejać obrazki bezpośrednio do postów
Autor Wiadomość
forumadmin 

Zaproszone osoby: 1
  Wysłany: 2009-06-24, 10:32 Jak wklejać obrazki bezpośrednio do postów

Witam
Widzę, że sporo osób ma problem przy pisaniu postów na temat jakiś produktów. Chcąc zasięgnąć opinie na jakiś temat wrzucacie linki do innych stron lub do aukcji allegro, które często szybciej kończą się niż ktoś w ogóle je zobaczy.

Krótki poradnik zatem jak zamiast linków wklejać bezpośrednio do postów obrazki.
Jest to bardzo prosta czynność, która polega jedynie na wklejeniu zamiast adresu do strony - adresu do zdjęcia + dodatkowe tagi [IMG], które będą odpowiednio wyświetlać obrazek jako grafikę a nie jako link.

INSTRUKCJA

Klikamy PRAWYM klawiszem myszki na obrazku który znaleźliśmy w sieci i który chcemy wkleić na forum

W zależności czy korzystamy z przeglądarki internetowej FireFox, czy Internet Explorer lub jeszcze innych mniej popularnych zasada jest podobna. Różnica może być jedynie w wyświetlonym menu jak to widać poniżej

Wybierając właściwości obrazka dowiemy się jaki jest jego adres. Okno Właściwości również może różnić się w zależności od przeglądarki jakiej używamy

Zasada jest jednak taka sama, zaznaczamy adres obrazka i kopiujemy go do schowka (prawy klawisz myszy + kopiuj lub CTRL + C)
Mamy skopiowany adres obrazka w schowku i przechodzimy do forum gdzie tworzymy nasz post.

Aby wkleić poprawnie obrazek do posta klikamy nad polem textowym a pod emotkami przycisk Img zaznaczony czerwoną ramką na poniższym obrazku

Wyskoczy nam okienko, które poprosi o skopiowany wcześniej adres obrazka
Wklejamy je (prawy klawisz myszy + wklej lub CTRL +V) i zatwierdzamy OK

Do treści naszego posta na samym dole pojawi się kod z wklejonym adresem obrazka i wspomnianymi wcześniej tagami, które wyświetlą ładny kolorowy obrazek a nie link - zaznaczony czerwoną ramką na poniższym obrazku.

Efektem będzie nie link w poście ale wklejony obrazek bezpośrednio do postu.

UWAGA
Obrazki z allegro tez ulegają przedawnieniu co wiązać się będzie z tym, że jeśli takowy wkleimy to zniknie on za chwilę jak skończy się aukcja. Dlatego lepiej znaleźć obrazek w wyszukiwarce google korzystając z opcji wyszukiwania grafiki

Należy pamiętać także, że grafika z innych stron chroniona jest często prawem autorskim o czym należy pamiętać gdyż forum nie bierze za to odpowiedzialności.

moni_ja 
Miłośniczka forum

Wysłany: 2009-06-24, 10:36 

na pewno sie przyda:)

Sol_Angelica 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2009-06-24, 10:47 

A nie można kochany prościej ? :->

najerzdrzasz na obrazek i klikasz "copy image location/kopiuj adres obrazka" a potem wklejasz to między [img][/img] :-D bez klikania w żadne "właściwości " :-D

wychodzi tak samo a prościej chyba przynajmniej na moje oko :mrgreen:

forumadmin 

Wysłany: 2009-06-24, 10:50 

Wszystko się zgadza, tylko nie wszystkie przeglądarki internetowe maja w swym menu "kopiuj adres obrazka"

Ale rzeczywiście w przypadku najpopularniejszych, czyli FireFoxa i Internet Explorera ta metoda jest szybsza ;)

Gratuluje czujności!

Marta-a 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2011-06-19, 21:19 

forumadmin napisał/a:
Wszystko się zgadza, tylko nie wszystkie przeglądarki internetowe maja w swym menu "kopiuj adres obrazka"

Ale rzeczywiście w przypadku najpopularniejszych, czyli FireFoxa i Internet Explorera ta metoda jest szybsza ;)

Gratuluje czujności!

ja mam IE najnowszego i nie pojawia sie opcja "kopiuj adres obrazka" :-)

Sol_Angelica 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2009-06-24, 11:00 

forumadmin napisał/a:

Gratuluje czujności!

Adminku, ja mysle że niewiele osób tutaj ma coś innego niż IE i firefoxa, nie mam Opery by sprawdzić jak tam to działa,więc nie ma co komplikowac i pokazywać bardziej "skomplikowanych" metod bo jeszcze ktoś się pogubi i będziesz miał spam na PW że się nie da wkleić ;-)

Joan 
Beauty Forum TEAM

Wysłany: 2009-06-24, 11:05 

IE nikt już chyba nie uzywa, ja miałam mozillę i jest "kopiuj adres obrazka,"
w operze i też jest.
Ostatnio zmieniony przez Joan 2009-06-25, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  

pati 
pati

Wysłany: 2009-06-24, 11:05 

Już się nie rozdrabniajmy. Informacja jest zamieszczona i dobrze, kto będzie chciał z niej skorzystać to skorzysta, a jak ktoś ma Firefoxa czy IE i radzi sobie z tym to w porządku.

kngz 
Gaduła ;)

Wysłany: 2009-06-24, 20:44 

Dobrze wiedzieć przynajmniej, człowiek co chwilę się czegoś uczy :-)

jantar studio 
Początkująca
bursztyn, amber, jantar

Wysłany: 2009-10-12, 22:46 

Bardzo przydatny poradnik do ściągania zdjęcia z innej witryny.Teraz zacznie się masowa wklejanka fotek :)

:-( Ps. sztuczka ta nie działa jeśli strona jest zrobiona w technice flash lub trikami webmaster zablokował możliwość kopiowania obrazków.

ewelynka69 
Beauty Forum TEAM

Wysłany: 2009-10-13, 11:13 

no właśnie ja mam przeglądarkę Google Chrome i nie mogłam kopiować obrazków bo nie było opcji "Właściwości" ale z desperacji poszukałam i znalazłam to, o czym Kim wyżej pisała :mrgreen:

ZakazanyOwoc12 
Stała bywalczyni
Pozdrawiam :))

Wysłany: 2010-01-28, 02:39 

Jak się nauczę to zawitam do Was ze zdjęciami :-D

Rewelou 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2011-10-05, 13:11 

O tak :)

Ja narazie nie moglam wkleic obrazka w podpis... :(

forumadmin 

Wysłany: 2011-10-18, 21:08 

Bo podpis mozna wkleic po odpowiedniej ilosci postow napisanych na forum. Prosze zapoznac sie z zasadami forum - to podstawa!

*marta* 
Początkująca
www.myavon.iscool.pl

Wysłany: 2011-10-22, 10:13 polecam

Polecam stronke http://imageshack.us/ wrzuca się tam zdjęcia (najlepiej po zarejestrowaniu, wtedy ma sie do nich dostęp) i korzysta z gotowych na forum linków (adresow z tagiem img). Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu