Nie jesteś zalogowana! Zaloguj się by w pełni, bez ograniczeń korzystać z forum. Jeśli nie masz jeszcze konta, kliknij tutaj i przejdź do darmowej rejestracji.
Mapa strony
Strona Główna Forum
 Info   Szukaj    Album   Polecamy   Rejestracja   Profil   Wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: poradzic, stopy, zimne

co poradzić na zimne stopy??
Autor Wiadomość
murzynek333 
Początkująca

Wysłany: 2009-11-16, 18:55 co poradzić na zimne stopy??

od kilku miesięcy borykam sie z tym problemem, naprawdę mam już dość, jest mie wiecznie zimno, stopy jak lody, już nawet masaże, maści, skarpetki nie pomagają. I o dziwo, przeczytałam ostatnio, że pościel wełniana może pomóc. Ma jakieś tam właściwości, zatrzymuje ciepło itp. No ale zanim się zdecyduję chciałabym poznać wasze opinie. czy ktoś coś wie na ten temat????

aagnieszkaa1 
Beauty Forum TEAM

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-11-16, 18:57 

A może masz problemy z ciśnieniem?
Ja też zawsze mam zimne stópki... ale jakoś z tym żyję ;)

murzynek333 
Początkująca

Wysłany: 2009-11-18, 11:21 

no mi to wlasnie zaczyna przeszkadzac, bo czesto nie moge przez to zasnac, bo po prostu jest mi zimno. i uwierz, ze nic nie pomaga;/
a cisnienie mierzylam i niby jest normalne.
chyba kupie te welniana posciel, jak juz ona nie wygrzeje mi stop to nie wiem co pomoze...

Angel 
Miłośniczka forum

Wysłany: 2009-11-18, 14:53 

a jakbys np codziennie przed snem moczyla sobie je w takiej dobrze cieplej wodzie z sola?

Anelka

Wysłany: 2009-11-18, 21:59 

Dokładnie :) Podobno ciepła woda z solą pomaga. Może jakiś peeling.

A może to jakaś sprawa z krążeniem?

yoo7 
Początkująca

Wysłany: 2009-11-18, 22:47 

Mam podobny problem lecz wodę z solą nie stosowałem ale nawet zwykła woda pomaga
a kiedy spać się kładę i mi jest zimno to się układam w taką kulkę żeby mieć stopy jak najbliżej ciepłych miejsc (klatka piersiowa) :idea:

ale słyszałem o ogrzewanych prześcieradłach lecz na pewno drogie będą

Paulinaa 
Powieściopisarka

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-11-20, 10:29 

Anelka napisał/a:
A może to jakaś sprawa z krążeniem?

o ile dobrze pamietam istnieje taka choroba ukl. krazenia ktora moze tego problemu dotyczyc. czesto mozemy spotkac sie z tym ze ktos ma zawsze zimne takie czesci ciala jak palce u stop, palce u rak, nos. spowodowane jest to nieprawidlowymi zakonczeniami naczyn krwionosnych, ktore najzwyczajniej nie docieraja do tych miejsc.

jesli oprocz zimnych stop wystepuje tez taki problem z raczkami to moze warto sie zainteresowac tym tematem.

Wieśka 
Użytkowniczka

Wysłany: 2009-11-23, 08:39 

Ja też mam ten problem - zimne stopy, gdy kładę się spać. Nie jest to codzienność, ale zdarza się dość często. Wypróbowałam moczenia w ciepłej wodzie i rzeczywiście pomaga. NA KILKA MINUT. Potem jest jeszcze gorzej. Dopiero chwila zastanowienia mnie natchnęła. Skoro mam problem natury naczyniowej (krążenie) to ciepła woda nie pomoże. Krążenie dodatkowo zostanie zatrzymane - duża ilość ciepła to spowoduje. Zatem przeszłam na rozwiązanie hard tj. na zimne jak lód stopy zimna woda (bieżąca z kranu). Kiedy już prawie krzyczę z bólu, zaczynam powolutku dodawać ciepłej, aż rzeczywiście to ciepło poczuję. Moje dłonie odczuwają, że woda jest zaledwie letnia, ale dla stóp to prawdziwa ulga. Tak, woda w tym momencie ma temperaturę zbliżoną do "normalnej" temperatury ciała. Dopiero po takim "zbiegu" ma wielki komfort.

soffie 
Stała bywalczyni
soffie

Wysłany: 2009-12-06, 11:05 

Mnie pomaga kapiel stop z cynamonem oraz akupresura.Jest kilka chwytow ktore mozna samemu zrobic.Sama mam zimne dlonie i stopy:)

leelo 
Beauty Forum TEAM
japan otaku

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2010-01-02, 23:16 

zimne stopy i dlonie to problemy z ciśnieniem. moja babcia ma taki problem, ma ciągle zimne dłonie i stopy, po domu nosi takie wełniane botki i mówi, że to jej pomaga (dłonie ma nadal zimne, bo ogrzanie stóp nie spowoduje ogrzania całego organizmu). także jeśli chodzi o wełnę tym samym mogę potwierdzić, że na pewno nie zaszkodzi... i tak na każdego działa co innego i dopóki sama nie spróbujesz to nie będziesz wiedziała :-)

jeśli masz problem z zaśnięciem przez to, że masz lodowate stopy to proponuję zakładanie na noc skarpetek i butelkę gorącej wody na stópki. albo termofor, jest łatwiejszy w obsłudze na stopy, jesli podczas zasypiania często zmieniasz pozycje :-) niestety jest to sposób doraźny, ale lepszy niż niedziałające ;-)

VitaLab 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2010-01-18, 22:59 

W sumie jesli notorycznie masz zimne stopy to wydaje mi sie że występuje problem z krażeniem,najlepiej będzie udac się do lekarza. A na noc obowiązkowo skarpetki.

ZakazanyOwoc12 
Stała bywalczyni
Pozdrawiam :))

Wysłany: 2010-01-29, 02:22 

Ja właśnie borykam się z problemem zimnych rąk i stóp od jakiegoś czasu ...
Może i to problemy z krążeniem,ale ciśnienie mam ok.
:oops: nawet latem śpię czasem w skarpetkach,ponieważ marznę ... :-(
Nie wiem jak Sobie pomóc .... Poradźcie ...

ElenaMaster 
Użytkowniczka

Wysłany: 2010-01-30, 17:39 

Owszem może to byc problemy z krążeniem, dobrze sprawdzic dodatkowo tarczyce (bywa).

Jeżeli nie są to problemy tego typu pozostaje zmagazynowany stres.

MOJA Rada:) Masaz stóp i dłoni - to czysty RELAKS.

Naczynia krwionosne zostają lepiej ukrwione- masaż pobudza aż 72000 nerwów na podeszwie stopy - wpływa korzystnie na cały organizm. :-)

ZakazanyOwoc12 
Stała bywalczyni
Pozdrawiam :))

Wysłany: 2010-01-30, 21:32 

ElenaMaster napisał/a:
Owszem może to byc problemy z krążeniem, dobrze sprawdzic dodatkowo tarczyce (bywa).

Jeżeli nie są to problemy tego typu pozostaje zmagazynowany stres.

MOJA Rada:) Masaz stóp i dłoni - to czysty RELAKS.

Naczynia krwionosne zostają lepiej ukrwione- masaż pobudza aż 72000 nerwów na podeszwie stopy - wpływa korzystnie na cały organizm. :-)

A macie Kogoś kto by się tego podjął ?? :-) :-P

ElenaMaster 
Użytkowniczka

Wysłany: 2010-02-03, 12:59 

:) Ja wyszkoliłam swoje ślubnego i wciskam raciczki na sile :mrgreen: jak sama tego potrzebuje....;)

Odpowiedz do tematu