Nie jesteś zalogowana! Zaloguj się by w pełni, bez ograniczeń korzystać z forum. Jeśli nie masz jeszcze konta, kliknij tutaj i przejdź do darmowej rejestracji.
Mapa strony
Strona Główna Forum
 Info   Szukaj    Album   Polecamy   Rejestracja   Profil   Wiadomości   Zaloguj 

Zobacz więcej

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: chleb

Zamknięty przez: pati
2015-05-12, 21:17
chleb
Autor Wiadomość
m.iwanska 
Początkująca

Wysłany: 2014-08-08, 18:40 

Wszyscy narzekają na chleb, bo przez dietetyków został okrzyknięty czymś najgorszym na świecie. Teraz jest mało dobrego jakościowo pieczywa, jednak wystarczy czytać etykiety, żeby dobrać odpowiedni. Bardzo dobrze jest zastąpić jasne pieczywo, ryżowym lub chrupkim. Jest mniej kaloryczne i dodatkowo pobudza perystaltykę jelit.

joonek9 
Coś już napisała

Wysłany: 2014-08-13, 10:48 

m.iwanska napisał/a:
Wszyscy narzekają na chleb, bo przez dietetyków został okrzyknięty czymś najgorszym na świecie. Teraz jest mało dobrego jakościowo pieczywa, jednak wystarczy czytać etykiety, żeby dobrać odpowiedni. Bardzo dobrze jest zastąpić jasne pieczywo, ryżowym lub chrupkim. Jest mniej kaloryczne i dodatkowo pobudza perystaltykę jelit.

Tak się stało, ponieważ większość wybiera chleb zwykły (biały). Chleb pełnoziarnisty z mąki razowej bez polepszaczy jest mały objętościowo i jest sporo droższy, dlatego częściej wybierany jest tańszy (objętościowo większy) chleb.

Faith 
Gaduła ;)

Wysłany: 2014-08-13, 22:42 

Ja osobiście za chlebem nie przepadam, co nie zmienia faktu że jak go kupuję to staram się brać żytni. Chociaż ostatnio moja mam sama piecze chleb i jest najlepszy! :)

onslaught 
Gaduła ;)

Wysłany: 2014-08-14, 07:13 

Lubię każde pieczywo, ale jeśli mam wybierać, to zdecydowanie wolę pełnoziarnisty niż biały. ;)

kiranka 
Użytkowniczka

Wysłany: 2014-08-18, 13:40 

Od dwóch lat jem prawie wyłącznie ciemny chleb. Dość szybko się do niego przyzwyczaiłam, choć na początku mi nie smakował:) Zawsze kupuje w piekarni, zmieniam co jakiś czas jego rodzaje:)

GrotaBryza_pl 
Gaduła ;)

Wysłany: 2014-08-22, 09:23 

A ja bardzo lubię piec chleb w piekarniku lub wypiekaczu,mam przepis więc tylko kwestia odpowiedniego przygotowania i czasu,ale wtedy mam pewność że jest on zdrowy i bez konserwantów,polecam wszystkim właśnie ten sposób.

jolka 
Coś już napisała

Wysłany: 2014-08-29, 09:23 

kiranka napisał/a:
Od dwóch lat jem prawie wyłącznie ciemny chleb. Dość szybko się do niego przyzwyczaiłam, choć na początku mi nie smakował:) Zawsze kupuje w piekarni, zmieniam co jakiś czas jego rodzaje:)

Ja również jadam wyłącznie ciemne pieczywo. Jest dużo zdrowsze, ma więcej błonnika i dzięki temu nie dolegają mi żadne problemy gastryczne, co się często zdarza w moim wieku. Jakoś odzwyczaiłam się od zwykłego chleba i białe pieczywo w ogóle mi nie smakuje.

Atena_85 
Początkująca

Wysłany: 2014-10-16, 13:10 

Ja uwielbiam świeży, biały chleb, ale mój żołądek to już nie za bardzo ... dlatego staram się jeść go tylko okazjonalnie, a na co dzień kupuję ciemne pieczywo.

martusia67 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2014-10-19, 12:47 

Ja uwielbiam kupować chlebek razowy , żytni i kukurydziany :-) ten ostatni jakoś najbardziej mi smakuje. Zastanawiałam się kiedyś żeby kupić maszynkę do pieczenia i sama sobie i rodzinie wypiekać ale na razie brakuje czasu i pieniążków.

GalMonica 
Początkująca

Wysłany: 2014-10-31, 14:01 

Ja najbardziej lubię chleb wieloziarnisty, taki wręcz czarny - a jak jest jeszcze świeży mmmmm.... uwielbiam.

dominika11111 
Coś już napisała

Wysłany: 2014-11-14, 16:23 

nie można eliminowac chleba, absolutnie nie. warto jedynie zadbac aby chleb był z dobrej mąki najlepiej typ 2000.

---------------------------
http://operator-zurawia.pl]kurs na operatora żurawia wieżowego

AdriannaZ 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2014-11-17, 09:36 

Ja staram się nie jeść chleba. Jeżeli już mi się zdarzy, to tylko i wyłącznie razowy.

Ursa 
Początkująca

Wysłany: 2015-01-07, 13:49 

Ja bardzo lubię chleb biały, właśnie ten napompowany z chrupiącą i pachnącą skórką :( Jednak z rozsądku staram się go unikać, i jadam tylko przy specjalnych okazjach, przeważnie u kogoś.

monka.d 
Początkująca

Wysłany: 2015-01-07, 16:04 

Ja przestawiłam się na ciemny, ostatnio przepadam za chlebem fińskim z żurawiną :)

magnolia33 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2015-02-26, 11:29 

ja zaczęłam wypiekać sama pieczywo, chociaż wiem co jem. długo sie zbierałam bo wydawalo mi się to takie pracochłonne że wrecz nie do zorganizowania :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi