Nie jesteś zalogowana! Zaloguj się by w pełni, bez ograniczeń korzystać z forum. Jeśli nie masz jeszcze konta, kliknij tutaj i przejdź do darmowej rejestracji.
Mapa strony
Strona Główna Forum
 Info   Szukaj    Album   Polecamy   Rejestracja   Profil   Wiadomości   Zaloguj 

Zobacz więcej

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: anemia, jak, niedobor, szybko, uzupelnic, zelaza

Anemia - jak szybko uzupełnić niedobór żelaza?
Autor Wiadomość
Joanna202 
Początkująca

Wysłany: 2014-04-04, 10:23 

Jeśli kupujecie suplementy z żelazem, to zwracajcie uwagę, żeby w ich składzie było żelazo hemowe pochodzenia zwierzęcego, które jest lepiej wchłanianie przez organizm, niż żelazo niehemowe, pochodzenia roślinnego, które jest w większości preparatów.

manieczki 
Początkująca

Wysłany: 2014-04-07, 15:56 

Joanna202 napisał/a:
Jeśli kupujecie suplementy z żelazem, to zwracajcie uwagę, żeby w ich składzie było żelazo hemowe pochodzenia zwierzęcego, które jest lepiej wchłanianie przez organizm, niż takie http://www.sodo.pl]prezenty jak żelazo niehemowe, pochodzenia roślinnego, które jest w większości preparatów.

Bardzo ważny post, niestety dzisiaj z witaminami jest jak z masłem - niby dużo procent, a i tak kazdy wie jak jest - dzięki!
Ostatnio zmieniony przez manieczki 2014-04-21, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  

Alicee 
Użytkowniczka

Wysłany: 2014-04-08, 11:57 

Ja brałam Hemofer. Zaczęłam jeść mięso, polubiłam szpinak i jakoś tak do tej pory anemia nie wraca :)

malaJAGODA 
Stała bywalczyni

Wysłany: 2014-08-13, 21:25 

Czytałam, że dużo dobrze przyswajalnego żelaza mają suszone morele.

kiranka 
Użytkowniczka

Wysłany: 2014-08-18, 14:41 

malaJAGODA napisał/a:
Czytałam, że dużo dobrze przyswajalnego żelaza mają suszone morele.

zgadza się:) morele, kakao, czekolada, sezam :) warto poczytać i sięgać po te produkty

mysza102 
Gaduła ;)
mysza102

Wysłany: 2014-08-19, 10:42 

Najlepiej kupić w aptece konkretne witaminy i codziennie je brać. Najlepiej żelazo i magnez - szybko wróci ci chęć życia i wzmocnisz swój organizm. Ale najważniejsza jest systematyczność brania leków i nie zapominanie o nich.

Aspazja 
Gaduła ;)
Aspazja

Wysłany: 2014-09-27, 12:30 

By uzupełnić zapasy żelaza, ważna jest zmiana diety i nawyków żywieniowych. Jadłospis musi wzbogacić się o produkty bogate w żelazo: wołowina, wątróbka, warzywa strączkowe, brokuły, pomidory czy kalafior, a także niektóre owoce: truskawki, brzoskwinie, morele i cytrusy.

kapitanowa 
Coś już napisała

Wysłany: 2014-09-30, 17:02 

Kwas foliowy też się przyda: )

heweea 
Coś już napisała

Wysłany: 2015-01-22, 20:30 

hmmm jak kwas foliowy to polecam Chela-Ferr bio complex. Ja zażywam od jakiegoś czasu i zdecydowanie poprawiły mi się wyniki! I czuję się o wiele lepiej :)

Ruustlyy23 
Początkująca

Wysłany: 2017-12-20, 20:32 

Polecam soki uzupełniające żelazo. Jest to chyba najszybszy i przede wszystkim najbardziej naturalny sposób. Pozdrawiam

Beculan 
Coś już napisała

Wysłany: 2018-01-03, 14:36 

najprościej dieta bogata w żelazo, suplementacja w ostatecznosci

kimmka 
Coś już napisała

Wysłany: 2018-01-04, 16:33 

moje dziecko jak miało anemię to dałam mu dicofer junior, bo tak kazał stosowac lekarz, a diety juznie pomagały, mały jadł prawie wszystko co zawiera żelazo i nic... dopiero przy suplemencie ożył

Xanti 
Początkująca

Wysłany: 2018-01-11, 14:29 

Z anemią nie ma żartów , sama kiedyś miałam ten kłopot . Lekarz zalecił mi łykanie tabletek z tym elementem . Poza tym musiałam spożywać pewne produkty , które są bogate w żelazo . Mowa tutaj o wątróbce , której szczerze nie cierpiałam , szpinaku , innych podrobach , barszczu itp. lekarz powiedział , że mogę też od czasu do czasu napić się czerwonego wina , które ponoć też ma dobre właściwości w tym aspekcie . Piłam też sok z buraka , aczkolwiek często miałem po tym biegunki..., dlatego szybko zaprzestałam . Na szczęście udało mi się pokonać anemię , chociaż nie było łatwo , a wskaźniki hemoglobiny były stosunkowo niskie

justyna3240 
Początkująca

Wysłany: 2018-01-14, 13:00 

Radzę jednak brać żelazo np.Sorbifer durules i pić sok z pokrzywy.

moniakucharczyk 
Coś już napisała

Wysłany: 2018-04-18, 01:00 

przy anemii bardzo dobrze jest zażywać witaminę c, która ponad 4-krotnie poprawia przyswajanie żelaza z diety czy z suplementu.

Z anemią trzeba uważać, bo na wielu dietach można się jej bardzo szybko nabawić, a w szczególności na dietach bezmięsnych.

Zażywanie codziennie witaminy c może znacząco poprawić zdrowie w przypadku anemii, dlatego warto sięgnąć po dobry suplement albo dostarczać sobie opowiedniej ilości witaminy w diecie :)

Odpowiedz do tematu